Marka

Marka Olmak

Firmaların markaları oluşturulurken veya sonrasında, bu markalarına veya şirketin kendisine kişilik kazandırma açısından branding çalışmalarını yürütüyoruz. Markalar bu kimlikleriyle müşterilerine ulaşmaktadır. Güçlü rekabet koşulları dikkate alındığında bu çalışmaların baştan aşağı titizlikle yürütülmesi çok önemlidir. Öncelikle markanın ve firmanın özelliklerini detaylı olarak inceler, bunları tam anlamıyla yansıtabilmek için dikkat ederiz. Sonrasında rakip analizi ve sektör analizi yaparız. Bu çalışmaların sonucunda, markanın adı, logosu, hangi özelliklerinin vurgulanacağı, hangi reklam kampanyalarının yürütüleceği ve satış taktikleri belirlenerek müşterilerimize marka haritası sunarız.

Markalaşma

Markalaştırma çalışması firmaların hedef kitlerinin gözünden kendine has ve güçlü algı yaratma sürecini içerir. Marka kendine özgü, benzersiz, bilinir olma özelliklerini içeren iş kimliğidir. Bu açıdan markaların müşteriler açısından akılda kalıcı, kaliteli ve kendi özelliklerini ifade eden bir şekilde tanınmasını sağlama çalışması branding yani markalaşmadır.

Konumlandırma

Markanızın doğru bir şekilde ve yerde konumlanması, hangi özelliği ile ön plana çıkması gerektiğinin planlanması, rakiplerin incelenmesi ve stratejinin buna göre iyi bir şekilde planlanması gerekir. İyi bir ekip iyi bir plan doğru uygulamalar.

 

Bu kapsamda aşağıdaki çözümleri sunmaktayız.

Marka Yaratımı - Branding
Marka Danışmanlığı
Kreatif Marka Çalışmaları
Kurumsal Kimlik Oluşturma